Hoofd- » bedrijf » Absolute veiling

Absolute veiling

bedrijf : Absolute veiling
Wat is een absolute veiling?

Een absolute veiling is een soort veiling waarbij de verkoop wordt toegekend aan de hoogste bieder. Absolute veilingen hebben geen minimumprijs, waarmee een minimaal vereist bod wordt ingesteld voor het te verkopen item.

Afgesloten eigendommen worden vaak verkocht via een absolute veiling; potentiële kopers kunnen van de hypotheekhouder (vaak een bank) te weten komen of het onroerend goed zal worden verkocht op een absolute veiling of door een veiling van kredietverstrekkers.

Hoe een absolute veiling werkt

Een absolute veiling kan op verschillende locaties plaatsvinden, waaronder de marktafschermingsmarkt, de online marktplaats (zoals eBay.com) of live veilingevenementen. Schoolstichtingen en liefdadigheidsinstellingen houden bijvoorbeeld vaak absolute veilingen om geld in te zamelen.

In dit type veiling "wint" de hoogste bieder het item, ongeacht of het onroerend goed of een ander type product is. Absolute veilingen worden vaak geïmplementeerd wanneer er een onmiddellijke vraag is om een ​​item te verkopen.

Belangrijkste leerpunten

  • Absolute veilingen zijn een populair type veiling, vooral voor diegenen die snel en zonder complicaties contant geld willen verkopen.
  • Een goed geadverteerde absolute veiling levert meestal een groot aantal bieders op.
  • Landbouwmachines en machines zijn een voorbeeld van items die vaak worden verkocht op een absolute veiling.

Absolute veiling versus een kredietbevestigingsveiling

Er zijn veel verschillende soorten veilingen. Een absolute veiling is het "klassieke" type veiling waarbij het item aan de hoogste bieder wordt verkocht, ongeacht de prijs. Aangezien er geen minimumprijs of minimumbodem is waarboven het bieden moet beginnen; het bieden begint bij $ 0 in een absolute veiling.

Eén type absolute veiling heeft betrekking op verhinderde eigendommen, waarbij het winnende bod de verhinderde eigendom verwerft. Als bijvoorbeeld slechts één persoon (zeer onwaarschijnlijk) verschijnt voor een absolute veiling, zou zijn of haar bod worden geaccepteerd, ongeacht hoe laag het bedrag dat wordt geboden.

Een absolute veiling verschilt van een veiling voor bevestiging van kredietgever, waarbij de kredietgever het bod moet goedkeuren om de transactie te voltooien. In onroerend goed, als een afscherming wordt verkocht op een veiling van geldschieters, wint de hoogste bieder niet noodzakelijkerwijs. De persoon met het winnende bod moet niet alleen het geld hebben om uit te geven, maar moet ook doorgelicht en geaccepteerd worden door degene die de hypotheek houdt, of het nu een bank of een overheidsbezit is.

Voorbeeld van een absolute veiling

Bert en Ernie hebben bijvoorbeeld besloten hun bedrijf in landbouwmachines te sluiten. Ze willen alle items in het bedrijf onmiddellijk liquideren en hebben geen minimumprijs die ze proberen te krijgen voor een van de items. Ze houden een live veiling waarbij het bieden begint bij $ 0 voor de items en de hoogste bieder wint het item. Dit is een voorbeeld van een absolute veiling.

Dit verschilt van een verzegelde biedveiling, waarin mensen geheime biedingen of een Nederlandse veiling zouden indienen, waarbij de veilingmeester met een hoge prijs begint en deze verlaagt totdat iemand ermee instemt het item voor die prijs te kopen.

Vergelijk beleggingsrekeningen Aanbieder Naam Beschrijving Adverteerder Openbaarmaking × De aanbiedingen die in deze tabel worden weergegeven, zijn afkomstig van samenwerkingsverbanden waarvan Investopedia een vergoeding ontvangt.

Gerelateerde termen

Reserveprijzen begrijpen Een reserveprijs is het minimumbedrag dat de eigenaar van een veilingitem als het winnende bod accepteert. meer Wat u moet weten over veilingen Een veiling is een verkoopevenement waarbij potentiële kopers concurrerende biedingen uitbrengen op activa of diensten. Veilingen kunnen live of online zijn. meer Financieringsbevestigingsveiling Een financieringsbevestigingsveiling is een soort executieveiling waarbij het hoogste bod moet worden goedgekeurd en aanvaard door de financier. meer All-Pay-veiling Een All-Pay-veiling is een concept voor economische en speltheorie waarin deelnemers stille biedingen op een bepaald item plaatsen. meer Nederlandse veiling Definitie Een Nederlandse veiling is een openbare veilingstructuur waarbij de prijs van het aanbod wordt vastgesteld nadat alle biedingen zijn opgenomen om de hoogste prijs te bepalen waartegen het totale aanbod kan worden verkocht. meer Auction House Een bedrijf dat het kopen en verkopen van activa, zoals kunstwerken en verzamelobjecten, faciliteert. meer partnerlinks
Aanbevolen
Laat Een Reactie Achter